Aslıhan Saçlıoğlu

Ankara Üniversitesi Fizik mühendisliği öğrencisi olarak geçen sene tanıştım Feza Gürsey Enstitüsüyle. Araştırma ve geliştirmeleri dışında öğrenci yanlısı olan bu kurumda nasıl çalışılır, fizikçiye yada bilimle uğraşmak isteyene nasıl sahip çıkılır,destek verilip, öğretmek için günün 20 saat araştırmacısını bizlerin yanında bırakan, bizi başarabilceğimize inandıran, Türkiye olarak üretebilceğimizi gelişebileceğimizi hissettiren Nihat Berker hocamız başta olmak üzere birçok profösörümüzden öğrendim. Türk olarak Feza Gürsey’in başarılarından da enstitü içinde güç aldığımız ve bu duyguların hepsini sadece 15 günde yaşadığımız, sabahlara kadar çalıştığımız Feza Gürsey adını taşıyan bizim için bir şans olan enstitüyü de elimizden alırsanız biz neden okuduğumuzu ne işe yarıyacağımızı tekrardan sorgulamak zorunda kalırız.

Lütfen destek olun bize, sahip olduklarımızı elimizden almamanız için değil bize yeni enstitüler kurmanız için bir mail atmak isterdim size.

Feza Gursey Enstitusu’nun bir temel bilimler arastirma enstitusu olarak biz bilimle uğraşan insanlarda kalmasını istiyoruz.

Bilgilerinize arz ederim.

Saygılar

Aslıhan Saçlıoğlu

Advertisements

About fezagursey

Physicist.
This entry was posted in Öğrenci Mektupları. Bookmark the permalink.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s